Mis on hooldusravi?

Mis on hooldusravi?

Hooldusravi hõlmab tervishoiu- ja hoolekandeteenuseid, mida osutatakse haigele, kellel on püsiv tervisekahjustus ja väljakujunenud funktsionaalne häire, kellel puudub perspektiiv tervenemiseks ning toimetulekuvõime oluliseks paranemiseks.

Hooldusravi puhul on oluline arsti saatekiri. Seda ravi osutatakse nii statsionaarselt hooldushaiglas kui ka ambulatoorselt koduõenduse kaudu, vahendab Naistemaailm Tervis Plussi.

Kodune õendusabi hõlmab teenuste kogumit, mida osutatakse ägeda haiguse paranemisperioodis oleva, kroonilist haigust põdeva või piiratud funktsionaalse võimekusega patsiendi raviks ja/või efektiivsemaks toimetulekuks kodus. Hooldusravi eesmärk on patsiendi parima võimaliku elukvaliteedi ning toimetuleku saavutamine ja säilitamine. Hooldusravi sihtgrupiks on patsiendid, kes vajavad õendusabi, kuna ei saa endaga iseseisvalt hakkama kroonilisest haigusest tingitud funktsionaalsete häirete ja puuete tõttu. Enamasti on tegemist üle 65aastaste inimestega.

Ajaloo vältel on püsiva tervisekahjustusega või vanuse tõttu enesega mitte toime tuleva inimese eest hoolt kandnud eelkõige pere või suguvõsa. Tänapäeval on aga arenenud riikides hooldusravist saanud sotsiaalpoliitika, sest vanemaealiste osakaal on eluea pikenemisega tunduvalt suurenenud ning peremudelid ajaga muutunud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Mai
29.03.14 13:18
Pooldan eutanaasiat kui vanuril pole enam mõistust ega jõudu endaga toime tulla. Mina küll ei taha oma laste elu ära rikkuda, et neile kaela peale jääda. Kui eutanaasia pole seadusega lubatud, on suitsiid pääsemine vääritust vegeteerimisest.
-218
   
+245
Mari-Ann vaaro
07.12.10 11:50
Artikkel, mida lugesin ja kõik selleteemalised artiklid
on üldsõnalised ja ei aita kedagi.Teooriat on liiga palju.Oleks vaja praktilisi nõuandeid, mida paraku perearst ei anna.Ei oska ju abistada vanainimest , kes käitub arusaamatult, selleks on vaja proffessionaali abi.Perearstid, vähemalt minu ema arst on vanamoodne ja soovitab meil ise hakkama saada, väites, et meditsiin on siin võimetu.
-221
   
+260

Lisa kommentaar

Saada