Inimese parim sõber aitab ravida haiget südant

Inimese parim sõber aitab ravida haiget südant

Südamehaigustest paranevad patsiendid saavad elujõudu juurde tänu kohalikus varjupaigas elavate koertega jalutamisele.

Uudse programmi „Cardiac Friends“ („Südamesõbrad“) näol on tegemist Wisconsini osariigi Waukesha maakonnas tegutseva raviasutuse ProHealth Care (PHC) ja ühingu Humane Animal Welfare Society (HAWS) partnerlusega, kirjutab HealthDay News.

„See on suurepärane viis aidata nii koeri kui ka meie patsiente,“ selgitas ravikehakultuuri füsioloog Jennifer Ehrhardt PHC kliinikust Waukesha Memorial Hospital.

Ta tõdeb, et patsiente võib olla keeruline motiveerida aktiivne olema ja aktiivseks jääma. Kuid nüüdseks aasta kestnud „Südamesõprade“ programm annab südameoperatsioonist, stendi implanteerimisest või angioplastikast taastuvatele loomasõpradele mõjuva põhjuse end vormis hoida.

„Meie sooviks on see, et inimesed hakkaksid võimalikult ruttu pärast südameprotseduure treenima, seda muidugi juhul, kui nende arstid seda lubavad,“ selgitab Ehrhardt.

Tema sõnul ei vähenda treenimine üksnes järgmise südameprobleemi tekkimise ohtu, vaid vähendab ka kolesteroolitaset, alandab vererõhku ja peletab eemale masenduse – paanika, millesse paljud südameoperatsioonist taastuvad inimesed sageli langevad.

Ehrhardt lisas, et igasugune aeroobne tegevus teeb patsiendi tervisele head. „Kui patsiendil on kodus trenažöör või jalgratas, soovitame tal neid kasutada,“ märkis ta. „Kuid ka jalutamine on suurepärane liikumisvõimalus ja see ei maksa midagi.“

Väike rühm südamehaigeid, kelleks on seni 70. eluaastates mehed, külastavad HAWSi kolm korda nädalas, et seal tunnike või rohkem koertega värskes õhus jalutada ja mängida.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada