Ülekaalulised eakad elavad kauem

Ülekaalulised eakad elavad kauem

Uuringu andmetel on normaalkaalus 70–75-aastaste inimeste seas suurem suremus.

70–75-aastaste inimeste tervise ja vananemise kohta läbi viidud läbi aegade kõige põhjalikum uuring näitas, et ülekaalulisus võib aidata eakatel kauem elada. Alakaalulisus seevastu võib kaasa tuua suurema surmariski, kirjutab Guardian.

Uuringu tulemused näitasid ka, et väheliikuv eluviis on igas vanuses naiste jaoks ohtlikum kui meeste jaoks.

„See uuring näitas, et üle 70-aastaste seas on surmarisk väikseim nende puhul, kelle kehamassiindeks kuulub ülekaaluliste kategooriasse,” selgitas professor Leon Flicker, maailma üks väljapaistvamaid eakate tervisega tegelevaid spetsialiste. "Normaalkaalus 70‑aastastel oli surmarisk suurem kui ülekaalulistel."

Kaalu ja suremuse seos kehtis kõigi levinumate surmapõhjuste puhul, sealhulgas kardiovaskulaarsed haigused ja vähk.

„Isegi pärast varajase suremuse mõju väljaarvamist oli ülekaaluliste suremusrisk kõige väiksem,” lisas Flicker, kelle uuring avaldatakse ajakirjas Journal of the American Geriatrics Society. „See tulemus on kooskõlas tähelepanekuga, et kaalukaotus vanemate vanuserühmas seostub suurema suremusega.”

Flickeri sõnul võivad lisakilod olla vanematele inimestele tagavaraks, mis aitab neil sellistest stressiteguritest nagu operatsioon või kopsupõletik taastuda. ”Haigestumisel annavad suuremad tagavarad teile suurema võimaluse haigusest taastumiseks,” selgitas ta.

Uuring tugines kahe pikaajalise uuringu andmetele ja hõlmas 9240 täiskasvanut vanuses 70–75 eluaastat.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada