HPV viiruss 01.12.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

sain teada et mul on HPV 16 tean et see on kõrge riskiga , aga kui kõrge ja mis edasi teha

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

HPV viiruse tüüp 16 kuulub kõrge riskiastemga viirusetüüpide hulka. Seetõttu tuleks Teil paluda günekoloogil teha PAP uuring, mis näitab kas Teil esineb emakakaela rakkudes muutusi, mis viitavad võimalikule kasvalalise protsessi arengule. Kui kõik on korras ja mingeid muutisi ei esine, siis peaksite laskma ennast regulaarselt kontrollida kord aastas, et võimalikult varakult avastada kasvajalise protsessi arengule viitavad muutused emakakaelas. HPV viiruse kõrge riskiastmega tüve esinemine ei tähenda mitte sugugi seda, et Teil kindlasti peaks hakkama arenema emakakaela vähk. Teil on ainult suurem oht emakakaela vähi tekkeks kui neil, kellel puuduvad HPV kõrge riskiastmega viirusetüübid.