Papilloomiviirus mehel 03.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu partneril on pap-viirus, kuigi näha midagi pole. Olen selle kohta internetis palju uurinud (nt et mehel pole see yldsegi nii ohtlik kui naisel), aga paljudes kohtades öeldakse :"Papilloomiviirusevastane ravi puudub. " Kas tõesti? Mida sellega siis teha? Äkki on nii, et see jääb ikka verre, aga tugeva tervise puhul ei avaldu?
Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kahjuks pole tõepoolest võimalik sugulisle teel levivaid viirusinfektsioone nö. välja ravida. Küll aga on võimalik HPV viirusinfektsiooni nö. iseeneseslik taandareng mõningatel juhtudel.
Samuti on välja töötamisel vakstiin HPV viiruse patogeensete tüvede 16 ja 18 vastu. Praegu oleks võimalik kliinilise uuringu raames vaktsineerida 10-25 aastaseid naisi nimetatud tüvede suhtes.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

ei tea mis on

Tere mul on tekkinud umbes 8 kuud tagasi juba mingid punased laigud ja pole arstile jõudnud minna ehk oskate öelda mis see olla võiks,vahepeal kadusid peaaegu ära aga siis tuli tagasi ja on laienenud ei ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Seen oleks pidanud kahenädalase ravimi kasutamisega ära kaduma.
Selliseid laike võivad anda ka muud nahahaigused, nt. psoriaas, lame lihhen, aga ka papilloomiviirus. Kindlasti peaks ...

Loe edasi

kondüloomid

Kuidas on võimalik saada kondüloome kui ei ole 6 kuud vahekorras olnud?(eluaeg on olnud 1 partner)
Ravi Wartwciga ei ole andnud tulemusi, vastupidi , need tekkisid veel suuremal hulgal tupe sisse ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teravad kondüloomid on tekitatud HPV (Human papilloma virus) kas tüüp 6 või tüüp 11 poolt. Seega - papilloomviiruse kaks tüve võivad põhjustada teravaid kondüloome.
Sugulisel teel levivate viirusinfektsioonide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi