Kaugnägelikkus 20.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 25 aastane. Silmad on OD +9,0 CYL -1,5 AX 176 ja OS -10,0 CYL -2,0 AX 180.Tegelikult on vasak silm peaaegu pime. Kas on siissiis mõtet sinna üldse mingit klaasi panna kuna klaas ju midagi ei paranda. Jakas selliste silmadega oleks ka võimalik midagi teha.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui vasak silm ka prilliklaasidega praktiliselt ei näe, on siiski lõikusteks riiga kõrge risk, e ainsana nägevat silma opereerida pole mõistlik. Seda enam, et nii suurt + saab kõrvaldada ainult silmasisese läätse vahetusega. Aga eks tõde selgu vastuvõtul. Võiks pöörduda www.silmalaser.ee kuigi lõikused pole seotud laseri kasutamisega.