glaukoomist 02.04.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 59 aastane ning hilja aegu pöördusin arsti vastuvõtule just glaukoomi kontrollimiseks, kuna olen kuulnud, et see on päritav, sest see on nii emal kui ka vennal.Kontrollimisel selgus, et ongi ühes silmas glaukoom , väljenub silmarõhu kõrgenemises. Praegu panen kaks korda päevas silmatilku ning on enam vähem normaalne. Mind huvitab selline asi, kas võib glaukoomiga minna sauna lavale ning võtta leili? Samuti tahaks teada ,kuidas avaldab mõju päikesevõtt glaukoomile?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Saunas võib käia ja leili võib võtta.Uuringute andmetel saun isegi alandab silma siserõhku, ravimeetodina seda siiski ei saa soovitada.
Ka ei ole teada, et päikesevõtt kuidagi silma siserõhku kõrgendaks, aga reegel on - mõõdukus kõiges.Liiga kuum leil ja liiga palju päikest kõrgendavad üldist vererõhku , mis mõjub ebasoodsalt silma verevarustusele.

Varsti , pärast mõnede tehniliste probleemide lahendamist,on võimalik glaukoomist lugeda netileheküljel www.glaukoom.ee