lühinägevuse operatsioon 16.04.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen hetkel Saksamaal ning soovin Eestis lühi nägelikkuse operatsiooni teha, et enam mitte prille kanda. Mul ei ole eesti kodanik (saksa pass), kas mul on vöimalik seda operatsiooni eestis teha ja kui palju see maksma umbes läheb?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kuna tegemist pole Eesti Haigekassa poolt tasustavate operatsioonidega, siis pole kodakondsus ja kindlustus üldse tähtasad. Olenevat meetodist ja raviasutusest maksab see kas 2500 EEK (RK), või 11000 EEK (LASIK) üks silm.