silmaoperatsioonid 25.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on vasak silm -2,5 ja parem -2,0, tahaks rohkem informatsiooni RK ja PRK kohta. Mis operatsioonid need täpsemalt on, kas need on sama turvalised kui laseroperatsioon? Kui suur on tõenäosus silmad täiesti korda saada?
S.J

Arst vastas:

dr Leo Schotter

RK - radial keratotomy - (teemantnoa operatsioon) on kõige kauem maailmas kasutusel olev operatsiooniviis, mis sobib väikese lühinägevuse korrigeerimiseks kuni -5ni. Paranemine ja nägemine kiire (pool tundi peale op. on uus nägemine)
PRK - Photorefractive keratectomy - esimene laseroperatsioon. Viimastel aastatel loobutakse LASIK kasuks, kuna paranemine on pikk ja vaevaline, samuti sagedased hilistüsistused sarvkesta hägunemise näol. Kasutatav väikese lühinägevuse korral, nii -3ni.