silmaoperatsioonid 25.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on vasak silm -2,5 ja parem -2,0, tahaks rohkem informatsiooni RK ja PRK kohta. Mis operatsioonid need täpsemalt on, kas need on sama turvalised kui laseroperatsioon? Kui suur on tõenäosus silmad täiesti korda saada?
S.J

Arst vastas:

dr Leo Schotter

RK - radial keratotomy - (teemantnoa operatsioon) on kõige kauem maailmas kasutusel olev operatsiooniviis, mis sobib väikese lühinägevuse korrigeerimiseks kuni -5ni. Paranemine ja nägemine kiire (pool tundi peale op. on uus nägemine)
PRK - Photorefractive keratectomy - esimene laseroperatsioon. Viimastel aastatel loobutakse LASIK kasuks, kuna paranemine on pikk ja vaevaline, samuti sagedased hilistüsistused sarvkesta hägunemise näol. Kasutatav väikese lühinägevuse korral, nii -3ni.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

lühinägelikkus

Tere! Mina olen 30.aastane ja mind on ära tüüdanud prillide kandmine .Minu prillid on -5 ja olen neid kandnud terve oma teadliku elu.Kontaktläätsed tekitavad allergiat .Kas minu lühinägelikkust on võimalik ...

Vastas dr Leo Schotter

Lühinägevuse korral on tõesti prillidele ja kontaktläätsedele alternatiiviks kirurgiline korrektsioon. Taolised silmaoperatsioonid on mikrokirurgilised ja neile ei kaasne silmale nähtavaid arme. Kogu täpsema ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi