ARVUTIPRILLID 31.03.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mis on arvutiprillid ja millist kasu nad silmale toovad? Kas neid peaks alati arvuti ees kandma? Kas prillipoest saab neid vajadusel ka ilma prilliretseptita?

Tänan vastuse eest ette.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nn. arvutiprillid on tavalised prillid, mille klaasidele on kantud eriline kate, mis peaks vähendama kestval arvutiga töötamisel tekkivat nägemisväsimust. Kas see ka alati nii on, sõltub siiski ka arvutist. Arvuti monitori madala resolutsiooni korral vanematel arvutitel võiks neist abi olla, uuemad ja paremad arvutiekraanid on juba loodud silmasõbralikena.

Iga prilli hankimisel on mõistlik neid mitte turu pealt osta, vaid siiski külastada silmaarsti, kes lisaks prilliretsepti väljastamisele kontrollib ka nägemist ja silmade seisundit, sest arvutiväsimusel võib ka olla silmade seisundist tingitud põhjuseid.