Veresooned silmadel 29.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul algas hiljuti probleem silmadega. Valu oli silmade ümber ja peas. vaevused olid tugevad just tööpäeviti, kui tegin arvutiga tööd. Selline valulik periood kestis umbes 2 - 3 nädalat. Arsti juures kirjutati silmatilgad (olid vist Texa) ja öeldi, et silmalihased on nõrgad ja vajavad varsti prille. Tähelepanuta jäi aga see, et alates nandest vaevustest on mu silmalaod täitunud veresoontevõrgustikuga, mis läbi naha kumavad. Ripsmete juures on eriti näha, ning silmad on ka tihti peale punase- kirjud. Oskate öelda ehk, millest on need tulnud ja kas saab neist vabaneda?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt silmade ülepingest arvutiga töötamisel tekkinud väsimuse ilmingud. Peaks veelkord silmaarsti külastama, vajadusel nägemiskoormuse vähendamiseks hankima arvutiprillid ja põletikuliste nähtude ravi korraldama.