virvendav vaateväli 09.10.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 72 a. naine.Prillid - 6 ja -8. Arvutiprillid nõrgemad. Nn sukka nõelun ilma prillideta. Silmaarstil kontrollitud sel kevadel. Siserõhk korras. Vasemal silmapõhjas ealine lubjastus. Mureks on sel suvel kolmekuulise vahega toimunud ootamatu vaatevälja virvendus-lainetus silme ees. Mõlemal korral toimus see tänaval olles ja äkki silme ees vaateväli võbeles. Ükskõik kuhu vaatasin. Nägemine oli alles. Ei oskagi seda asja täpsemalt selgitada. Kestis tükk aega. Kadus ise ära. Valu ei olnud. Võib see olla ehk silmadest? Ma ei räägi neist nn mustadest täppidest, mis on mul ammu olemas ja mis ei sega mind. Tänan vastuse eest! Lugupidamisega HL

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ilmselt on tegemist vereringe häirega - ajuvereringe muutus võib avalduda virvendavas nägemises.Võib olla ka silma probleem, kui näiteks klaaskeha tuleb silmapõhjast lahti, mis on ealine ja ohutu muutus , aga esineb ühes silmas korraga.Saan aru, et virvendus oli teil mõlema silma ees.Kuidas on vererõhk,kolesterool ? Olete toimunut maininud ka perearstile ?
Lugupidamisega TJ