Silmade tõmblus 18.12.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Oleks Teile järgmine küsimus;

Minu tööks ja hobiks on arvutid, st. seda, et enamuse oma ajast veedan arvuti taga. Viimasel ajal on hakanud vasak silm "tõblema" ja aeg-ajalt ka parem silm.

Nägemise üle nagu kurta ei saa, kui silmad on ikka puhanud ja arvutist on saanud pikemat aega eemal olla. Silmade punetus on vast arvutinimestel tavaline asi.

Millest aga tekib selline silmade "tõmblus", kas lihtsalt väsimusest või on tegemist millegi tõsisema probleemiga?

Lugupidamisega;

Meelis

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmade punetus ja ka 'tõmblemine' on ikka ühe arvutiinimese ülekoormuse tunnus. Võiks mõelda silmade rahustamisele niisutavate 'arvutiinimese' tilkadega ja võib-olla ka töö korraldusele. Leo Avalehelt - Arvuti ja tervis. Infot saab ka www.arvutiweb.ee - ergonoomika.