Tõmblemine 04.09.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Juba kaks nädalat tõmbleb minu parema silma alumine laug.See hakkab mind häirima.Kas on see mööduv või peaksin minema arsti juurde?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Lautõmblus tekib silmade ülepingest.See on mööduv. Olukorra kergendamiseks võib teha külma kompressi või hoida midagi külma tõmbleva lau peal.Kui tõmblus kordub sageli, soovitan siiski silmaarsti juurde minna ja kontrollida, kas ehk prillid ei kergendaks silmade tööd