näonärvi tõmblus (võbelemine) 10.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Vabandan, kui see probleem ei kuulu silmaarsti kompetentsi. Nimelt on mul juba teist päeva pidevalt (lühikeste vaheaegadega) silma all oleva naha võbelemine. Mitte silma alalau, vaid selle all oleva osa. See häirib. Ja seda näevad ka kõrvalseisjad. Vahel on selle silma lähedal meelekohas kerged valuhood ka. Olen 69 a. naine, prillid -8 ja -9. Silmis põletikku pole. Loen ja kirjutan ilma prillideta. Silmade koormus pole suurenenud. Võib see üldse olla seotud silmadega? Tänan vastuse eest. Lugupidamisega H.Liiv

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on näonärvi laugude haru ärritusega. Tavaliselt põhjuseks viirused, külmetumine. Pole tegemist silmahaigusega ja möödub iseeneste ravita.