LASIK-operatsioon 22.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tahaksin minna LASIK-operatsioonile. Kuid olen kuulnud, et peale operatsiooni ei või mingi aja jooksul rasestuda. Kui pika aja jooksul ei või rasestuda või sünnitada peale operatsiooni?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ei ole SOOVITAV rasestuda kuni 6 kuud peale operatsiooni, kuna ravitilgad, mida opijärgselt kasutatakse, lähevad ka loote vereringesse ja võivad loodet kahjustada.Rasedus omakorda tekitab organismis hormonaalseid muutusi, mis võivad silmade paranemist peale oppi mõjutada