Silmanägemise halvenemine 06.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem nimelt selles, et ma sain 16 ja mu silmanägemine hakkab halvenema, et kauged asju on udune vaadata. Enne oli kõik korras olen arvuti taga olnud u 8 aastaselt ning midagi pole olnud aga nyyd äkki. Tuleb see murdeeast?

Ning huvitav asi on see, et õhtuti näen eriti kehvasti nagu silm väsiks ära, aga isegi hommikuti tundub pilt väga terav nagu midagi poleks viga. Mingite vitamiinide puudus?

Ja ma olen kuulnud, et kui fokuseerid lähedaid objekte ja kaugemaid, pidi see läätselihaseid treenima ja silmanägemise halvenemist pidurdama? Ja nii ka silmaringid.

Loodan et saate aidata, kuna pole soovis nii varakult prillidega käima hakata.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tekkimas väike lühinägevus. Silmalihaste harjutused toovad kindlasti kasu, kas ka tulevikus prillidekandmisest nad vabastavad, on siiski küsitav. Üldiselt võiks silmaarsti külastada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silmanägemise halvenemine

Käisin instrumetaariumi poes silmaarsti vastuvõtul, kuna 2 nädalat tagasi tekkis kord ühe kord teise silma ette nagu mingi loor või udu.
Kord ei näinud ühe silmaga kord teise silmaga, niimoodi vahelduva ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Kas raviga nägemine paranes ? Kui nägemine pole taastunud, soovitan minna valvearsti juurde Tartu silmakliinikusse.Kui tilgad olukorda parandasid, võib oodata märtsini.

Loe edasi

simanägenemise halvenemine

tere
mul hakkas paar aastat tagasi silmanägemine halvenema, see oli siis kui ma kooli vahetasin. ma tahaks teada et mis selle võiks põhjustada, sest enne kooli vahetamist oli mu silmadega kõik korras

Vastas dr Tiia Jugaste

See on juhuslik kokkusattumus.Ma ei näe mingit põhjust seostada silmanägemise halvenemist kooli vahetusega. Nägemine oleks muutunud ka vanas koolis olles.

Loe edasi

silmanägemise halvenemine

Tere dr.Leo Schotter!

Ma tahan Teie vastuvytule tulla. Kuidas ma saan numbrit kinni panna? Ise olen ma Pärnust.

Lugupidamisega,
Olga.

Vastas dr Leo Schotter

Tel 6059600. Vt ka www.silmaarst.ee

Loe edasi

silmapõhjade lupjumine

Tean, et saades diagnoosiks silmapõhjade lupjumine pole lootust selle raviks. Kas siinkohal ei anna isegi seda protsessi aeglustada? Mis on selle haiguse tagajärjed peale silmanägemise tugeva halvenemise?

Vastas dr Leo Schotter

Silmapõhjade lupjumine on üldise skleeroosi väljendus silmas. Tavaliselt kajustub kollatähni piirkond ja kaob terav nägemene, säilub aga ümbruse nägemine. Lupjumisel on erinevaid vorme, mõned võtavad ära ...

Loe edasi

nägemise kiire halvenemine

19-aastane neiu sai uued kontaktläätsed augustis, novembris nendega enam ei näe. Prille kannab vähe, need on ka ebamugavad, ei aita sedavõrd kui läätsed. Tema nägemine oli normaalne kooli minnes, 4.-5. ...

Vastas dr Leo Schotter

Lühinägevuse halvenemine on seotud silma kasvamisega ja tavaliselt pidurdub 18-ndaks eluaastaks, aga mitte kõigil. Läätsekandjana peaks kasutama läätsi mitte üle 8 tunni päevas. St ühed õiged prillid peaksid ...

Loe edasi

kus saab teha operatsiooni?

Pois 15 aasta vana, nägemine üks silm -4,5, teine -3.
Millal ja kus saab teha operatsiooni silmanägemise taastamiseks.

Tervitusega, U. Pärnu

Vastas dr Leo Schotter

Nägemise taastamise operatsioonid on võimalikud stabiilse nägemise korral alates 18. eluaastast .

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi