silmanägemise halvenemine 08.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Käisin instrumetaariumi poes silmaarsti vastuvõtul, kuna 2 nädalat tagasi tekkis kord ühe kord teise silma ette nagu mingi loor või udu.
Kord ei näinud ühe silmaga kord teise silmaga, niimoodi vahelduva eduga.
Esimest korda käisin silmaarstil 2004 aastal ja siis kirjutati välja prillid -0,75 ja läätsed -1.
Arsti vastuvõtul öeldi, et ma ei tohi läätsesid vähemalt praegu kanda ja kirjutati välja silmatilgad "maxidex" mida pean silma panema 10 päeva 5xpäevas, lisaks veel kunstpisarad. Ja kästi kindlasti minna arstijuurde peale kuuri, kuna poes ei ole neil selliseid aparaate, et teada saada milles probleem.
Küsimus oleks selline kas selle asjaga on väga kiire, kuna esimene vaba aeg silmaarstile on 19.märts või peaksin minema tasulisele vastuvõtule, et saaks kiiremini. Ise olen Tartu ülikooli üliõpilane 19.aastane.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kas raviga nägemine paranes ? Kui nägemine pole taastunud, soovitan minna valvearsti juurde Tartu silmakliinikusse.Kui tilgad olukorda parandasid, võib oodata märtsini.