silmapõhjade lupjumine 05.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tean, et saades diagnoosiks silmapõhjade lupjumine pole lootust selle raviks. Kas siinkohal ei anna isegi seda protsessi aeglustada? Mis on selle haiguse tagajärjed peale silmanägemise tugeva halvenemise?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmapõhjade lupjumine on üldise skleeroosi väljendus silmas. Tavaliselt kajustub kollatähni piirkond ja kaob terav nägemene, säilub aga ümbruse nägemine. Lupjumisel on erinevaid vorme, mõned võtavad ära ainult lugemise rõõmu, mõned kahjusatavad nägemist oluliselt. Ravi pole ja ka pidurdada seda protsessi ei saa.