Silmapõhja uuring 10.02.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen kuuendat kuud rase ja naisteast saatis mind silmapõhja uuringule, et ei oleks vastunäidustust sünnitamisele. Lühinägevus -6,5. Olin kuulnud, et selline uuring võtab aega ja et uuringul kasutatakse mingit ainet, mis oma korda põhjustab peale uuringut lühiajalist nägemise hägustumist. Mure selles, et mulle küll mingit ainet silma või veeni ei süstitud, vaid vaadati lihtsalt mingi aparaadiga silmi ja öeldi et silmapõhjad on korras, et võib küll ise sünnitada. Kas see oli siis tõesti silmapõhja uuring? Miks mulle ei tehtud spetsainega seda uuringut?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui esmasel vaatlusel ei täheldatud kõrvalekaldeid normist, siis põhjalikum uuring silmaterade laiaendamisega polnud vajalik.