turse silmas 02.11.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

68 astasel emal opereeriti hallkae. Kolm nadalat hiljem tekkis avastas, et televiisorit vaadates on naod moondunud. Kais kohaliku silmaarsti juures ja seal oeldi, et on turse. Kirjutati mingid tabletid. Millest vois turse tekkida. ta ise on hoidnud ennast vaga nagu kasti. Ees on ootamas teisel silmal sama operatsioon ja tahaks teada kas midagi on valesti. Ema poeb ka suhkruhaigust.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Diabeetikutel võib tõesti pärast kae operatsiooni tekkida silmapõhja turse.tabletid siin ei aita,tuleb teha kas laserravi või silmasisene süst, mis on suhteliselt uus , aga kõige tõhusam ravimeetod.Kaua sellega oodata ei tohiks, sest mida kauem on turse olnud silmapõhjas, seda tõsisemad on tagajärjed.Tuleb teha silmapõhja angiograafia ja OCT uuring, siis on selge, millist ravi silm vajab ja kui ohustatud on teine silm.