täpid silmas 25.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

olen 43aastane mees ja silma on tekkinud mustad täpid,mida on eriti tunda näiteks valge lume vaatamisel ,mis võiks olla selle põhjuseks,ka vahest hakkavad silmad pisaraid jooksma,seda küll harva.Ette tänades!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Eks ikka silmaarsti külastades saab asi selgeks. Juhul, kui täpid on väikesed ja ujuva loomuga, on tegemist silmaklaaskeha hägusustega, mis iseenesest on süütud. Aga võib olla ka teisi põhjuseid.