ujuvad tykid 11.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tervist! Kui silmas ujuvad tykid aga langevaid täppe"tuhasadu"ei ole ja nägemisraadius on ok,mida see tähendab?kas see on silmapöhja kahjustus vöi vörkkesta kahjustus.Kui nägemist takistaksid mustad varjud ja oleks tugev tuhasadu,kas seda saab siis operatsiooniga parandada-ma mötlen päästa nägemist?? vastuse eest tänades,Reet-vanust 50 ja nägemine -11,-12

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ujuvad hägusused on klaaskeha koostisse kuuluvad kollageenkiud ja rakud, mida lühinägelikel esineb sagedasti.See ei ole ei silmapõhja ega võrkkesta kahjustus. varjud ja mustad täpid võivad esineda võrkkesta rebendi korral, kui võrkkest irdub silmapõhjast.Siis tehakse operatsioon ja võtkkest paigaldatakse tagasi, nägemist on enamasti võimalik päästa.