imelikud tapid 14.05.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Sellien kysimus,viimasel ajal on tekkinud selline asi,et kui vaatan heledat ekraani voi heledat tapeeti,hakkavad silmade ees helendama sellised heledad tapid! kas see voib viidata mingile silmahaigusele ja peaks poorduma arsti poole?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Täpid võivad olla tingitud klaaskeha hägusustest, mis on nn.healoomuline muutus silma seesTe ei täpsusta oma vanust.Noorematel peaks vahet tegema välgusähvatuste ja täppide vahel.Välgusähvatused ühes silmas, kui olete ka prillikandja, võivad olla märk võrkkesta haigusest.Kui olete eakam ja täpid on mõlemas silmas, võib tegemist olla ka vereringe häirega, mille ravi kuulub perearsti valdkonda.