Silmade ees on udune 08.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 26 aastane ning pole kungi elus prille kandnud. ~2 aastat tagasi kontrolliti silmi ja siis olid silmad -0,5 ja -0,7, kuid prille ikkagi ei teinud, sest nägin nomaalselt. Nüüd järsku, halvenes silmnägemine tunduvalt-silme eest oli pidevalt udune nii kaugele kui lähedale vaatamisel, kui udusust ei ole, näen normaalselt, aga aegajalt nagu kõik tõmbub uduseks.
Käisin arsti juures ja arst määras mulle prillid -2,75, silinder klaasid jne. Kas nüüd kui ma need prillid millalgi kätte saan võiks mul see udusus ka tööl ära kaduda, sest nagu ma aru saan pean ma neid prille kandma ainult kaugele vaatamiseks, auto juhtimiseks jne. Või võib olla selle udususe ja peavalu taga veel midagi muud? Samas on mul tunne, et mul on hetkel probleeme ka lähedale vaatamisega.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui on tegemist silinderprillide vajadusega on nägemine häiritud nii lähedale, kui ka kaugele ja prille tuleks kanda kogu aeg. Prillid annavad võimaluse hästi näha, kord juba tekkinud lühinägevus aga ei kao kuskile olenemata prilli kandmisest. Peavalud pole kindlasti tingitud silmadest.