virvendus 09.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

probleem siis selline ,et mul on mingi imelik virvendus silmade ees,aga naen tapselt.ohtul magama minnes ja lakke vaadates tulevad igasugused imelikud optilised illusioonid.akki oskate aidata,millest see tulla voib,ise kahtlustan arvutit ja millal see ara voiks minna?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kui te näete silmade ees niiditaolisi hägususi ja ümaraid hallikaid täpikesi, mis silmade liigutamisel kaasa hõljuvad või nagu loksuvad silma sees ,siis see on normaalne klaaskeha ehitus,mida just heledal pinnal on märgata.
Klaaskeha on sültjas aine, mis täidab silmamuna ja aine sees on rakud ja kollageenkiud.Virvendus võib tekkida ülepingest ja vereringehäiretest.Arvuti iseeneset ei kahjusta, aga tekitab ülepinge liigsel töötamisel ja sundasend võib põhjustada vereringehäireid.