küsimus silmatilkade kohta 01.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23 a naine, kellel silmaarst diagnoosis silmaspasmi (kui sain õigesti aru). Minu kaebuseks oli, et ma ei näe kuigi hästi kaugele, eriti siis, kui olen nt pikalt lugenud-kirjutanud ja siis tõstan oma pilgu, et kaugemale vaadata. Arst uuris silmapõhjasid ja kirjutas mulle järgmise ravi - Vitavision'i tabletid 2x päevas 1 kuu ja silmatilgad 1x päevas 1 tilk 1 kuu. Minu küsimus puudutabki neid tilku: Mydriacyl 0,5% (Tropicamidum). Sellega kaasas olevalt lehelt võib lugeda, justkui neid kasutatakse vaid üks kord silmapõhja uurimiseks. Kuidas siis mina saan neid tervelt 1 kuu iga päev kasutada? Praeguseks olen tilku pannud 1,5 nädalat. Silmad on tundlikumaks muutunud - õhtuti nt pimestavad mind pisut autode tuled. Siit siis küsimus: kas nimetatud tilku võib kasutada 1 kuu järjest? Mulle kui võhikule tundub see väga ohtlik ravim olevat, nt mis puudutab alla neelamisel kesknärvisüsteemi kahjustuse tekkimist. Enda silmaarsti tel.numbrit mul ei ole ja registratuur ei anna seda ka. Arsti juurde lähen alles 2. novembril, kui kuur läbitud.
Suur tänu!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Eks ikka tuleb oma arsti usaldada. Kas ka sellest kõigest abi on on iseasi. Paraku tabletid mida tarvitate on mustikaekstrakt konservantidega, mille toime nüüd fokuseerimislihasele on kaheldav, pigem vitamiin võrkkestale. Silmatilgad muudavad silmatera suuremaks ja sellest on ka nägemishäired tingitud samalajal halvates silma fokusseerimislihase tegevuse. Ravi efektiivsuse kohta annate Te vast ise hinnangu.