valgustundlikud silmad 05.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere,olen mures lapse silma pärast. Sündis 1 silmast pimedana (puudb tagapõhi, mingil põhjusel ei arenenud välja) ja nüüd peale viimast arstikäiku, kus kaebas valu silmades, kui telekat v lampi vaatab, jäi süda siiski kripeldama. Põletikku pole, terve silm ok. Öeldi küll, et rõhk on korras haiges silmas, ent "rähm" on hakanud liikuma ja surub, sellest ka valgustundlikus, siis minu küsimus oleks, et kas on kuidagi võimalik silma rõhk hoida stabiilsena nn koduste vahenditega; kuidas edasi (teleka valgus max min viidud, tuled kodus kustus, mida ma saaksin ise teha, et tal võimalikult vähe valu oleks (mingid kompressid vms?). Laps 4 ja kuidagi ei tahaks tv päris ära keelata.
Ma ise mõten, et kui haige silm on sünnist saati pime, ent ometi nüüd järsku valgustundlik, kas võib pisut järeldada, et nö areng mitte ei taandu, vaid lisab killukest lootust? Kas Eestis on sellist praktikat.
Mõistan ja aktsepteerin paratamatust, ent tahan teha kõik 100% max, mis minu võimuses, et tal hea oleks.
Teine mure seoses haige silmaga, nimelt on tekkinud paari päeva jooksul väike must laiguke pupilli juurde, mis see olla võiks ja kas peaks kiirelt jälle kontrolli minema?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Silmarõhku saab hoida stabiilsena arsti retsepti alusel väljakirjutatud silmatilkade abil. Teie küsimusest järeldan, et silmarõhk oli kontrolli ajal korras.
Rähm silmas võib olla tingitud limaskesta põletikust.

Musta laigukest pupillis peab vaatama silmaarst aparaadiga.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

aukus silmad

olen 17a
Millest on tingitud aukus silmad...varem pole seda esinenud?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ehk on Teil tegemist väsimuse, kurnatusega?

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

Silmad jooksevad vett

Tere!
Mul on selline mure, et silmad jooksevad pidevalt vett, mitte ainult külma ilmaga vaid ka muidu. Kas see võib tuleneda silmanärvidest?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui ka toas silmad pidevalt vesitsevad, tuleb teha pisarteede sondeerimine.Enamasti on vesitsemine tingitud siiski pisaravedeliku koostise häirest ja aitavad kunstpisarad,mida saab apteegist ilma retseptita ...

Loe edasi

väsinud ja punetavad silmad

Mul on probleem silmadega,silmad on pidevalt väsind ja punetavad.Hommikul ärgates on silmad tuhmid ja hallid.Silma nägemine on kehv,kasutan lugemiseks prille.Kas teie oskate mulle midagi soovitada?

Vastas dr Leo Schotter

Soovitan silmaarsti külastada. Ilmselt on vajalik prillide ülevaatus, ja ka silma ülevaatus.

Loe edasi

Tundlikud silmad

Kas see on loomulik, et menstruatsiooni ajal on silmad tundlikumad? Töötan arvutiga koguaeg võrdse koormusega, aga nendel päevadel lähevad silmad kibedaks.

Noor neiu

Vastas dr Leo Schotter

Jah, hormonaalsed muutused mõjutavad kogu organismi võimekust.

Loe edasi

silmad

Mu silmad on juba mitmendat päeva punased pupillid on äärmiselt suured ning kaugele vaatamisega on kohati probleeme.Hommikuti on silmad rähmased.Millega võiks olla tegu?

Vastas dr Leo Schotter

Peaksite põõrduma silmaarstile, eks mingi silmapõletikuga ole tegu.

Loe edasi

punetavad silmad

mu silmad punetavad...eriti nurgad ja selline tunne on et ripsmed on silmanurgas.olen öösel arvutis ja nutan väga väga palju aga ikkagi silmad on juba mõned aastad punased olnud. kui ma wel öösel yleval ...

Vastas dr Leo Schotter

Aitaks silmaarsti külastus. Ilmselt on tegemist mingi silma limaskesta põletikuga.

Loe edasi

Keerulised silmad

Mu silmad pidid silmaarsti sõnul olema keerulised.Üks on +0,5 ja teine +1.Kas peavalud võivad olla ka seotud silmadega (10 päeva jutti ja ka silme eest oli udune).Kuidas saavad olla silmad keerulised!!??

Vastas dr Leo Schotter

Silmad on ikka silmad, veidi erineva prillinumbriga ja ei muud erilist midagi. Peavalud pole kindlasti silmadest tingitud.

Loe edasi

kipitavad silmad

Tere.
Olen käinud nii mõnegi silmaarsti juures, kuid abi ei ole saanud. Nägemine on hea, kuid silmad kipitavad on väga valgustundlikud ja väsivad kiiresti. Ei saa kaua arvutiga töötada ega telerit ...

Vastas dr Leo Schotter

Silmade kipitus võib olla tingitud silmade väsimusest, kuivusest või kroonilisest limaskestade põletikust. Väsimuse aspektist oleks vaj kontrollida, kas pole mitte arvutiprille vaja, kuivuse aspektist ...

Loe edasi

Kõrge silmarõhk

Kestvad probleemid silmadega, kusjuures silmad valutavad ja pingutada, lugeda ei saa. Silmadega kontrollis käidud- prillipoodide arstidel kulus mul kõrge silmarõhu "diagnoosimiseks" alla minuti, nägemien ...

Vastas dr Leo Schotter

Kui mõõdeti silmarõhku ja oli tegemist kõrgenenud silmasisese rõhuga, siis on see viide ohtlikule haigusele - glaukoomile. Tuleks kindlasti silmade seisundit silmaarsti juures korduvalt kontrollida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi