Silmapõletikust klamüüdiani? 24.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Silmaarst saatis mind klamüüdiatesti tegema, kuna silmapõletik pole mitu kuud järele andnud. Algul diagnoositi konjunktiviit, aga ravimid leevendust ei toonud. Oleme partneriga monogaamsed ja nüüd äkki selline asi?!
Okei, perearsti õde andis üle ukse analüüside koopia ning ütles, et sellega pean ma silmaarstile minema. Kõik, nägemist. Jah, aga alles kuu aja pärast! Aga seniks on vaja targematelt teadmisi tundmatute näitajate kohta. Nüüd tuleb küsimus-probleem -

Paberil olid analüüsid IgA Chl. Trachomatis NEG; IgG Chl. Trachomatis NEG; IgM Trachomatis POS 1,15. See viimane näit on kurjakuulutav - uurisin järele, et see pidavat näitama ägeda infektsiooniga kokkupuudet. Normväärtusi pole märgitud. Eeldan, et Teie olete taoliste juhtumitega varem kokku puutunud ja oskate öelda, et kuidas asjalood on - mis see IgM tähendab täpselt? Kas see tähendab, et ma olengi klamüüdiat põdenud/põen siiani? On mul põhjust karta, et ma võin lastetuks jääda? Mis saab silmapõletikust?

Väga loodan, et saate mulle täpselt vastata.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie analüüside vastus viitab tõepoolest ägedale põletikule. Pelgalt silmatilkade manustamine haiguse põhjust ei likvideeri.Haigus vajab üldravi. Soovitan Teil ja Teie partneril pöörduda Naha- ja Suguhaiguste Dispanserisse vastava spetsialisti poole või günekoloogi poole üldravi saamiseks.
Lastetuks jäämise hirmu teil ei ole.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta