Silmapõhi ja teravus. 26.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Silmaarst ütles minu abikaasale (33.a.), et tal hakkab nägemisteravus iga aastaga vähenema ja on näha, et tekib lupjumine( silmapõhjas?). Abikaasal oli üle kümne aasta tagasi silmaoperatsioon (nägemine hakkas järsult kaduma ja see suudeti peatada, üks silm näeb halvasti, teine peaaegu üldse mitte). Kas on karta, et nägemine võib hoopis ära kaduda ja mida oleks võimalik ette võtta? Vabandan, et küsimus on nii segane, aga ehk oskate midagi soovitada. Ettetänades Marelle.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kahjuks ei selgu silmaoperatsiooni põhjus. Üldiselt silmapõhju lupjumine ei kajusta nägemist kunintäieliku pimeduseni, küll aga võtab ära lugemise ja telekarõõmud. Peaksite selle küsimuse esitama silmaarstile, kes tunneb Teie mehe silmade ajalugu.