Liiga palju arvutit 04.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere lgp dr. Schotter!

Olen oma mehe silmanägemise pärast mures, ta töötab liiga palju arvutiga.
Tööl 8 tundi ja siis kodus ca 2-6 tundi (10-16 h päevas). Minu meelest on see liig. Mingi spets õli kaitsekiht on monitoril. Mehel muidu nägemine korras, aga kas selline arvutivahtimine rikub silmi?

Teine küsimus oleks veel: endal -4 läätsed, kui ma päevas kannan neid rohkem kui 8 tundi, siis mis nähud tekivad, kui üldse tekivad?? Miks ei tohi kanda kauem tavalisi läätsi?

Ette tänades ja kena suve!
Mari-Liis

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Arvutikoormuse taluvus on erinev, mõne inimese silmad taluvad seda vabalt ja teisel mitte. Kui pole probleeme, pole ka oodata mingeid silmakahjustusi.
Läätsed on võõrkeha silmas ja läätsede all kannatab silma sarvkesta ainevahetus. Et oleks võimalik kaua aastaid läätsi tarvitada tuleks ka kinni pidada kandmise reeglitest.