kummaline unisus silmades 14.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tegelikult on probleemi raske kirjeldada. Viimasel ajal on enam-vähem kogu aeg tunne, justkui uni oleks silmas, silmad on justkui paksud peas nagu pärast pikka magamist äsja ärganuna. Et tahaks silmi hõõruda kogu aeg. Peale selle aeg-ajalt silmad justkui värelevad-värisevad tuntavalt. Ja nõnda juba mitu nädalat. Algul arvasin, et kuna sõin aasta alguses Gerimaxi ja see tegi uniseks, et ka silmade unisus on sellega seotud, kuid pärast Gerimaxi tablettide lõpetamist see tunne ei kadunud. Siis oletasin, et ehk on silmad arvutiga töötamisest väsinud - tööd oli aasta algul tõepoolest palju - aga ka puhkepäevadel, kui ei teinud arvutit lahti ega vaadanud ka televiisorit ja isegi ei lugenud, olukord ei muutunud. Tegelikult tundub lausa vastupidi - et arvutiekraani vaadates on olukord veidike parem kui kõigi muude arvutiväliste tegevuste puhul.
Olen 30-aastane naine, muidu tervis täiesti korras ja enesetunne hea, silmadega pole kunagi mingeid probleeme olnud.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Hõõrumis - ja raskustunnet põhjustab kuivasilmsus, proovige kunstpisaraid.Kui neist abi ei ole, peaksite silmaarsti juurde täpsemateks uuringuteks kontrolli minema.