laigud silme ees 02.06.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 19aastane neiu ja olen lühinägelik. Mul on prillid tugevusega -7, sinna lisandub veel ka cyl, kuid seda ma ei mäleta täpselt. Juba pikemat aega ''ujuvad'' mu mõlema silma ees sellised pruunikad natuke läbipaistvad laigud. Olen sellest ka silmaarstile rääkinud, kuid tema väidab, et ei näe midagi. Ja mina siis jälle nõutu, sest mina ju näen! Mis see olla võiks? Ja äkki on see ikka ravitav?
Teid ette tänades...

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tgemist on väikeste klaaskeha hägusustega ja neid ei pruugi silmaarst näha, kuigi on olemas. Iseenesest sellised ujuvad hägusused ei tähenda mingit erilist haigust ja kõrvaldatavad nad ka pole.