paistes ja punetavad silmad 25.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27a. naisterahvas ning mul on selline probleem, et hommikuti on mu silmad meeletult paistes ja hiljem silmavalge on punane, mis küll päeva jooksul kaob.Olen kontrollinud neerusid, mis on korras ning õhtuti ei joo ka eriti vedelikku.Millest võib selline silmade paistetus tulla?Kas selle puhul aitab ka lümfimassaash? Veel on selline probleem, et silmad jooksevad tihti vett ning seda just tuule käes olles.Mis aitaks sellise probleemi puhul?
Ette tänades,
M.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõigepealt peaks külastama silmaarsti. Hommikune punetus ja silmade tundlikus viitavad küll kuiva silma sündroomile, kuid võib esineda ka mitmete muude silmahaiguste puhul.