sodised silmad ja punetus 22.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Ühel õhtul avastasin, et üks silm kipub vesistama ja ühte silmanurka tekib pidevalt valget sodi. Silmalau ja silma vahel oli lausa näha valget venivat ollust, mis siis ühel hetkel silmanurka jõudis. Hommikuks oli silma paistes ja üsna punane. Sodi enam välja ei ajanud, aga punetus jäi (kuigi tõmbas veidi tagasi). Järgmisel õhtul kordus sama teise silmaga. Hommikul nii paistes ei olnud, kuid mõlemad silmad siiski "vähe väiksemad" ja punetavad hirmasti (veresooned näha). Veidi kipitavad. Millega võib tegu olla (punetanud on ennegi, aga niimoodi sodi ei ole ajanud)? Kannan vaheldumisi läätsi ja prille. Kusjuures esimse silmaga tekkis probleem, sel õhtul, kui päeval paar tundi uusi läätsi olin kandnud. Silmaarstile on number paari nädala pärast, kas oleks põhjust kiirustada?
Vastuse eest ette tänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Esialgu oleks vist mõistlik läätsede kandmisest loobuda, kuna tundub, et uued läätsed, või läätsevedelik, tikuvad põletiku tekitama. Igatahes tuleb silmaarstile pöörduda.