silma tõmblemine... 13.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kuna siin on nii palju küsimusi ja vastuseid, siis ei ole aega neid kõiki lugeda, et ehk oma küsimusele vastust saada, seega küsin eraldi, lootses siiki mingitki vastust saada.

Olen 22a, silmanägemine igati korras, prille ei kanna. Aga juba pea kuu on mul parema silma all naha võbisemine/tõmblemine. See on iga päev mingi aja tagant. Väljast vaadates seda ei näe, aga tunnen küll ning hakkab juba häirivaks muutuma. Millest see võib tingitud olla? Ja kui peaksin sellepärast kuskile kontrolli minema, kui palju see võiks maksma minna?
Ka lugesin siit naiste poole pealt,et ühel neiul vist oli sama lugu ja arvas, et see võis ka antibeebipillidest tingitud olla. Ta kasutas samuti Novynetti. Kas äkki seegi võib põhjuseks olla? Samas olen neid tablette juba üle poole asta võtnud ja enne pole mingeid jamasid olnud.

Ette tänades,
E.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmalau lihaste tõmblemine on põhjustatud launärvi ärritusest ja tegi pole silmahaigusega. Tavaliselt see möödub mõne aja pärast ise.