veresoonte tekkimine silma 20.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,juba 4-5 aastat olen mures, et silmades on aeg-ajalt puru või ripsmekarv silmas tunne.Peeglist vaadates näen vaid peenikesi veresoonekesi-neid on päris palju. Silma valge osa on puna-kirju nendest. Samas töötan ka arvutiga 8-st töötunnist umbes 4-5 tundi. Pean pause nii nagu kästakse ja pilgutan silmi teadlikult, et neid niisutada. Silmad väsivad kiiresti ja õhtul koju jõudes ei jaksa telerist isegi uudiste saadet lõpuni vaadata, sest silmad valutavad. Olen kord aastas käinud ka 2-e erineva arsti juures muret kurtmas- kontrollimisel õeldakse alati, et kõik on normi piires. Silmarõhku mõõdetud ei ole. Nägemine on korras- prille ei vaja. On kirjutatud erinevaid apteegi käsimüügirohtusid-Artelac, Visine-nendect abi pole saanud-pigem tekkis kipitavam tunne ja tekkis juurde vereoonekesi- üle nädala pole kumbagi rohkem kasutanud. Edasi kirjutati Tears Naturale tilgad. Nendest nagu sain abi aga samas tundub, et ei ole nagu ka. Mida peaksin edasi tegema? Olen 35, 2-e lapse ema, kasutan 6 aastat antibeebipille Logest. Kas äkki need pillid võivad sellist jama silmadele tekitada? Olen ka väga kergesti ärrituv. Kas pidev närvitsemine võib tekitada silmadle sellist jama? Tänan vastuse eest ette? Murelik saarlanna.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kirjeldus sobib kuiva silma sündroomile, samas võib ka olla tegemist mõne muu kroonilise limaskestapõletikuga. Kui on tegemist kuiva silmaga, siis silmi niisutavaid tilku peate tarvitama aastaid ja pidevalt. Kui arvutiga töö on Teie silmadele niivõrd sobimatu, siis võib ka hankida arvutikaitse prillid, mida kasutada töö ajal. Vavalt, et hädade põhjus on antibeebipillides, aga selles saab ju veenduda, kui jätta kuu vahele.