veresooned sarvkestas 04.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on veidi veresooni sarvkesta sisse kasvanud, ilmest läätsekandmisest(umbes 2 aastat, kasutan kuuajalisi, nädalas mõni päev).Alguses probleeme polnud.Kuna kannan läätsi paar korda nädalas siis olen kuuajalisi ka paar kuud kasutanud.Kas on võimalik kuidagi veresoonte edasist kasvu piirata või isegi nii et neid enam ei oleks?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Veresoonte sissekasv silma sarvkesta on läätsede kandmisest tingitud sarveksta ainevahetuse halvenemise tunnus. See on kõige sagedasem läätsede komplikatsioon. Veresooned kõhetuvad ja ajapikku kaovad ainult siis, kui loobute täelikult läätsede kandmisest. See oleks ka soovitatav.