5-e kuuse lapse silm. 19.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lapsel on paremas silmas tumepunane täpp ja selle ümbert on silmavalge punane, pisikesed veresoonekesed on näha. Esimene kord, poolteist kuud tagasi, oli õrnalt roosakas, siis kadus ära. Nüüd koos suure nohuga tuli jälle, aga esimesel hommikul oli ikka nii punane, et kohe ehmatasin.
Kas peaksin muretsema, või lihtsalt kummeliteega edasi puhastama ja tilku panema, sest tal ajavad nohu pärast silmad kollakat vedelikku ja hommikuti on silmad kinni kuivanud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Esialgu tuleks põletik välja ravida ja kui siis ka punane piirkond jääb alles, võiks silmaartsile näidata seda silma, et saaks selgeks, mis laadi see veresoontega punane moodustis on.