üks silm "kaasasündinult" tunduvalt nõrgem 03.04.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere ! Laps läks 1998 a kooli ja käisime ka silmaarsti juures.Seal selgus et tüdrukul on vasak 1,0 st normaalne ja parem 0,1.Arsti hinnagul ei aita midagi ja soovitas vaid huvi pärast igal aastal kontrollis käia. Prillid mida prooviti miskit muutust ei andnud. Kas see võib olla pärilik, sest ka lapse vanaemal on üks silm tunduvalt nõrgem ja ka talle ei antud lootust. Tean et vasak silm on ülekoormatud ja võib ka nõrgeneda.Mida teha ja kas sellise veaga on võimalik et aja jooksul muutub see parem silm aidatavaks. Vahepeal pole arsti juures käinud. Aitäh.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kirjelduse järgi võiks arvata, et tegu on paraema silma amblüoopiga, e 'laisa silmaga'. Väga sageli on selline seisund pärilik. Ambüoopia pole vanemas eas kui 5-6 eluaastat parandatav ega ravitav.