Lapse kaugelenägelikkus. 13.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on 6-aastane poeg, kellel avastati kaugelenägelikkus (vasak silm +6, parem+5). Kuna need näitajad on väga halvad nii väikese lapse kohta, siis olen väga mures. Nüüd määratakse talle raviprillid. Palun öelge, kas on üldse perspektiivi, et silmanägemine saab paremaks? Varem pole silmaarsti juures temaga käinud, kuna ei näinud mittemingisugust probleemi, ja ta ei esitanud ise ka mingisuguseid kaebusi.
Ette tänades Teie vastuse eest.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Selline suurem kaugnägevus on tavaliselt kaasasündinud silma ehituse eripära. Teismelise eas mõnevõrra võib prillinumber väheneda, aga üldiselt pole tegemist silmahaigusega, mida saaks ravida. Liigse koormuse vältimiseks tuleb kanda prille.