Nägemisprobleemid 07.03.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Nägemine on mul korras, aga probleem on selles, et heleda pinna vaatamisel v?i arvutiga töötamisel on silme ees jooned-triibud-täpid, mis häirivad tugevalt. Nii on see kestnud juba vähemalt viis aastat. Silmaarsti jurde pöördusin aasta eest ja mulle öeldi, et need on surnu rakud, neist kunagi lahti ei saa. Kas see on t?esti nii?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Suure tõenäosusega on tegemist just silma klaaskeha hägusustega. Olenevalt silma refraktsioonist ja vanusest on inimesi, kes näevad ka oma silma klaaskeha normaalseid rakke. Unistades halli taeva poole nähakse seejuures punkte, rõngaid ja niite, mis hõljuvad ja ujuvad. Selliseid asju on tegelikult võimelised nägema kõik inimesed, kuid need pole tavaelus segavad. Kindluse mõttes, kas on tegemist silma klaaskeha normaalse seisundiga, või siiski hävinud rakkudest jäänud hägusustega, oleks mõistlik korduvalt külastada silmaarsti, sest selliste nähtude esinemine ja progresseerumine võib ka viidata mõne silmahaiguse algusele.