silme ees "ujub" 28.05.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 27-aastane naisterahvas. Vahel juhtub nii, et mul hakkab silme ees kõik "ujuma", nägemine halveneb ja teksti on raske lugeda. See kestab ajaliselt väga erinevalt, kuid jääb tunni raamesse. Peale seda, kui nägemine selgineb, hakkab pea tugevasti valutama. Peavalu mul muidu ei esine.

Taolisi nägemishäireid mäletan ka juba keskkooli ajast, kuid siis esines seda umbes paar korda aastas. Praegu juhtub seda vahel aga mitu korda nädalas.

Olen kirjandusest lugenud, et tegemist on migreeniga. Või võib see olla kuidagi silmadega seotud ja peaks pöörduma silmaarsti juurde? Kannan prille -0,75.

Ette tänades,

Anneli

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nägemise lühiajaline hägustumine või ka täelik kadumine järgneva tugeva peavaluga on kindlasti migreeni üks väljendusvorme. Ravi peaks oskama korraldada närviarst. Migreeni põhjus pole silmadest tingitud, vaid nägemishäired on sellele haigusele kaasuvad. Nii, et peaks pöörduma närviarsti konsultatsioonile ja muidugi ei ole paha ka silmaarsti külastada, et välistada teiste silmahaiguste võimalus.