must laik ujub silma ees 08.04.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

3 nädalat tagasi tekkis silma ette "ujuv" must laik Kui silma kinni panen, ujub edasi. paar päeva oli silmapoolses otsmiku osas nõrk valu, nõrgalt iiveldas. Nüüd on laik väiksem ja kahvatum. Kas peaksin muretsema? mida teha?Olen 67.a. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Soovitaksin Teil pöörduda silmaarsti vastuvõtule selleks, et mikroskoobiga kindlaks teha silma ees ujuva laigu päritolu.
Juhul kui on tegemist muutusega silma klaaskehas, siis muretsemiseks põhjust ei ole.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Silmaarst