tsüst silmas 10.09.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

18-a.tüdrukul teist korda tsüst silmas.Esimene kadus ise ära, nüüd on jälle nn. külmutamise ootel. Kas tsüsti tekkimine võib olla seotud läätsede kandmisega, kas see näitab kalduvust mingile pahaloomulisusele, kas mingit ravi on? Tänades T.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Läätsede kandmine võib olla provotseeriv faktor, kuid pole ise tsüstide tekke põhjuseks ja tavaliselt mõne aja vältel kaovad need ise. Tegu pole pahaloomulise kuluga.