liikuv väike villi välimusega asi silmavalgel 21.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mis see olla võiks? Ühel hommikul avastasin, et silmas on lõhkenud veresoon ja siis nägin veel ,et silmavalgele on tekkinud vesivilli moodi moodustis. Käisin valvesilmaarsti juures, kes arvas, et see on tsüst ning katsus seda süstlaga tühjaks tõmmata. Ei saanud esialgu kuidagi kätte, kuid lõpuks arvas, et sai. Oli ka kerge põletik silmas. Kuid nüüd on mul ikkagi hulkuv villi välimusega asi silmamuna peal ja vahel ei ole isegi teda näha.
Palun konsulteerida, millega on Teie arvates tegemist ning mida tasuks teha ja mida mitte?

Ettetänades
M.P.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on ikka tsüstiga. Kui see mõne aja möödudes iseenesest ei kao on võimalik kirurgiline eemaldamine. Tsüsti tühjendamine nõelaga ei anna tulemusi - tekib kohe uuesti.