mees ei soovi vahekorras olla 22.01.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere

Oleme mehega koos olnud kolm aastat, sellest üle aasta pole me olnud vahekorras. Minu jaoks on see rohkemgi kui kummaline- minu mees ei taha olla minuga vahekorras. Olen üritanud temaga sellest mitu korda rääkida, kuid minu jaoks tunduvad need lihtsalt ainult tühjad vabandused. Kas ta petab mind? Ei tea, ei saaks öelda...
Alguses toodi põhjenduseks, et tema õhtuti väsinud ning see ei eruta teda piisavalt. Ok, aga hommikuti, kui teda üles ajada, suudab ta ainult toriseda. Päeval olen mina tööl ning kahjuks ei sobi ajaliselt siis mulle. Nädalavahetused, siis leitakse igasuguseid muid tegemisi. Õnneks käime ja oleme nädalavahetustel koos.
Mitme pinnimise peale, miks ta vahekorda ei taha väitis, et ta kardab minu rasestumist. No üritasin talle seletada, et praegu ei taha ka mina lapsi. Tundub, et see pole piisav argument, sest vahekorras pole me ikkagi olnud.
Kuna ma tahan oma mehega füüsiliselt koos olla, siis olen võtnud selle teema aeg ajalt uuesti üles. Viimane kord sain infoks, et temale ei meeldi suudelda. Ta võtab seda, kui mingit protsessi, mis tuleb suhtes läbida. Lisaks, et temale ei meeldi käest kinni jalutada. Mõlema teema puhul on see enamus korrad olnud just tema, kes suudleb mind ning võtab käest kinni. Lisaks teavitas ta mulle, et teda häirib, et ma ei erutu piisavalt kiiresti. See käib tema ego pihta. Vahekord peaks kestma ca 15 minutit ning rohkem ta sellega tegeleda ei viitsi. Meil sellist asja nagu eelmängu pole kunagi olnud, vähemalt minu arust. Minu erutamist nimetab ta lihtsalt hõõrumiseks. Jah, aeg ajalt on mul olnud see, et ei suuda argipäeva muredest lahti lasta ning ta teab seda. Seda, et ta aseksuaalne on, seda ma ei usu.
Lisaks tõi ta välja, et kas tõesti peab alati mees alustama. Ei pea, aga kui ole talle lähenenud, siis on mitu võimalust- lükkab käe ära, läheb muru niitma, sõpradega välja, teeskleb magamist jne.
Olen murdumise äärel, ma lihtsalt ei saa aru sellest. Viimasel ajal olen mõelnud ka lahkuminekule. Iga kord, kui teemaks võtan, siis ta rahustab, et kõik saab korda. Aga ei saa juu, siiani ei ole saanud.
Kõik muu on me suhtes korras- kallistused, musid, silutused, paitused, kaisus olemised jne. Mida ma pean tegema, et seda muuta

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Antud juhtumiga seoses tekkisid mitmed küsimused, kuid neid saab esitada eelkõige alguses mehele. Mulle tundub, et probleemi juured on kusagil mujal kui lihtsalt väsimus või hirm naise raseduse ees.
Soovitan mehel individuaalselt pöörduda seksuaalnõustamiseks meestearsti või seksuaalnõustaja vastuvõtule. Edasi saaks juba otsustada mida edasi teha.
Lugupidamisega Lemme Haldre