Seksisõltuvus 28.02.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.
Minu probleemiks on (minu arvates) seksisõltuvus. Kuna ma ei saa orgasmi loomulikul teel, siis seostan seda sellega.
Alustasin eneserahuldamisega varakult (ilmselt probleemid eakaaslastega, kiusamine). See andis mulle turvatunnet. Tänase päevani leian, et masturbeerimine on stressi maandav ja lõõgastust pakkuv tegevus.
Olin 7 aastat püsisuhtes, kus ei kogenud ma kunagi seksi ajal orgasmi. Algul tegelesin sellega üksi, hiljem kujunes meil välja protseduur, kus alguses tegelesime ühe ja siis teise poolega. Siiski tekitas see probleeme, siis kui mees oli väsinud. Kui me minu rahuldamisega ei tegelenud tekitas see soovi veel rohkem seksida, et puuduolev osa kätte saada. See suhe lõppes minu armukadeduse tõttu, hiljem selgus, et mees siiski pettis mind.
Hetkel olen suhtes olnud 2 a ja teema on jõudnud sama kaugele. Esiteks meeldib mulle seksida palju ja tihti. See tunne on minu jaoks alati olnud lummav ja ma vajan seda armastuse, kirglikkuse kui ka turvatunde jaoks. Teiseks ei ole ma kogenud seksi ajal orgasmi, muutnud on nii palju, et selle mehega olen kogenud tugevat G-punkti massaaži, mis on olnud ligilähedane "tavalise" orgasmiga.
Minu küsimus on selles, kas mul on sõltuvus ja kui on, siis mida ma tegema peaks? Kas orgasmi saamist seksi ajal on võimalik harjutada? Kas ma nõuan oma partnerilt liiga palju? Hetkel mees lihtsalt ütleb, et ta on väsinud ja ta ei viitsi. Olen enda arust teinud kõik, et näidata üles initsiatiivi ja olla juhirollis, mitte sundida mees alati alustama. Siiski kuna ta on mind juba korduvalt tõrjunud on see jätnud oma jälje ja olen antud teemal hell ja kardan jälle haiget saada.
Olen nõus ka seksuaalnõustaja juurde minema.
Ette tänades,
Murelik naine

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Saan aru, et soovite oma partneriga sageli vahekorras olla. See näitaja üksi pole veel sõltuvus. Inimeste vajadused on väga erinevad. Sõltuvuse puhul on omad kindlad kriteeriumid.
Naistest suur protsent ongi orienteeritud kliitori orgasmile ja nad ei koge seda vaginaalsel teel. See on kõik kuulub normi hulka. Samas õpivad mõned naised orgasmi saama elu jooksul. Näiteks mõjub mõnele naisele hästi sünnitus. Kasuks tulevad ka tugevad tupelihased ja neid on võimalik treenida.
Teise põhjusena on seksuaalsuhtel Teie elus veel üks roll- saada kinnitust turvatundele. Väga oluline. Vahel aga on sage seks aseaineks kontollivajadusele. See on viis partnerit endale allutada. See suhtele kasuks ei tule.
Soovitan küll rääkida seksuaalnõustajaga. Võite tulla soovi korral minu vastuvõtule. (Elite kliinik Tartus) või pöörduda nõustajate poole Tallinnas.
Tervitustega L. Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Liigne seksuaalsus

Tere!

Sooviksin teada, kas on olemas ka liigne seksuaalsus, seksisõltuvus või nümfomaania? Kas selline asi võib olla ohtlik ja kuidas ning kas on võimalik inimesel enda seksuaalset tahet alandada?

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Astuge meestearsti juurest läbi. Kui raskused on erektsioonist vabaneda ja see segab, siis tasuks temaga arutada.

Loe edasi

seksisõltuvus

Tere!
Ma ei tea,kas esitan küsimuse õiges rubriigis,kuid sooviksin teada,mida loetakse seksisõltuvuseks.Kui inimene peab tarvitama alkoholi iga päev(kord-kaks nädalas),siis on vist alkoholisõltuvus,kuid ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Teie kirjas on väga vähe informatsiooni, et teha otsus sõltuvuse olemasolu kohta.
Seksisõltlased tunnevad tõesti tungi ja pinget uute ja uute suhete suhtes, kuid vahekorrad ei anna loodetud ...

Loe edasi

Sekusaalsõltuvus.

Tere,
Pöördun oma murega teie poole, kuna ei oska esialgu kuhugi mujale pöörduda.
Nimelt on mul perekonna tuttav, kes usaldab mind väga palju. Kuid ükskord vesteldes usaldas ta mulle oma ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Seksisõltuvuse mehhanism on sarnane teiste sõltuvushäiretega (mängurlus, nikotiin jne.), kus probleemi peapõhjus on tõelise emotsionaalse kontakti puudumine iseendaga. Seksisõltuvuse puhul ...

Loe edasi

sõltuvus

Tere!Mul selline probleem,et olen sõltuvuses seksist ja eneserahuldamisest.Eneserahuldamisega olen tegelenud juba viimased kümme aastat praegult olen 24 aastane.Mulle ei piisa enam ühest korrast päevas ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Loen Teie kirjast, et peate end ise seksisõltlaseks. Seksisõltuvus on nähtus, mis sarnaneb teistele sõltuvustegevustele (näit. liigsöömine, narkootiliste ainete kasutamine, mänguautomaatide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi