mehe vähene seksuaaliha 14.07.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40a.naine,vabaabielus,mees samuti 40a.,koos oldud 15a.,olemas 15a.tütar.
Kooselu on kulgenud tõusude-mõõnadega,hetkel kõik justkui korras,muret teeb aga mehe vähene soov seksida,oleme vahekorras 1-2 korda kuus,mis minu jaoks on väga vähe,mees aga ei tunne rohkemaks vajadust.Muidu lähedus olemas-kallistame palju,oleme kaisus,suudleme jne.Mees ütleb,et armastab mind ja mina teda samuti.Oleme asja arutanud,mees ütleb,et ma küll erutan teda,aga seksi tihti ei soovi,minu algatuse tõrjub enamasti,seksime tema algatusel.Mees ütleb,et talle
ei meeldi pealetükkivad naised,mistõttu ma ise väga ei taha end peale suruda,aga seksisoov on mul ju ikka ja nii on üsna raske koos elada.Mõlemad tegeleme vahel ka eneserahuldamisega,mõlemad aktsepteerime seda tegevust ka teineteise puhul-probleeme sellega pole.Vahekorras olles saan mina enamasti orgasmi,mehel võtab selle saavutamine rohkem aega,vahel ei jõuagi tulemuseni,siis rahuldab ennast ise,vahel on ka siis orgasmi saavutamine raske.Lisainfoks niipalju,et mees tarvitab mõõdukalt alkoholi(õlut),varem on tarvitanud ka rohkem,suitsetab,aga harva.Ja veel-laps on meil puudega(kerge vaimne alaareng,epilepsia)looteea ajukahjustuse tõttu,oli enneaegne.Ka see on meie pere pingeallikas.Mees ütleb et töö tekitab temas suuri pingeid,ometi ei seksi me ka praegu,kus minul on puhkus ja mehe töökoormus väike,sugugi rohkem,samuti ei mõjunud see,kui laps maal oli ja meie kahekesi-sellist aega on meil väga vähe.Mida teha,et mehe huvi seksi vastu tõsta ja seksuaalelu aktiivsemaks muuta?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kiri tekitab mitmeid küsimusi, mistõttu vajaksin rohkem informatsiooni. Vaja oleks teada, kas abikaasa suhtumine Teie intiimsuhtesse on alati olnud leige või on olnud varasematel aasatel ka aktiivsemaid perioode, teada põetud haiguste kohta jne.
Seega võin vaid öelda, et olukorra põhjused võivad olla nii meditsiinilised kui ka psühholoogilist laadi.
Soovitan mehel pöörduda esmalt meestearsti poole ja teha seksuaaltervist puudutavad uuringud (hormonaalne tase jne.) Vahel pisab meestearsti poolt määratud ravimtest. Kui aga selgub, et uuringud on korras, siis soovitan tulla paarinõustamisele.
Meestearstid võtavad vastu Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikus (vastuvõtud on ka Tallinnas).
Tervitades Lemme Haldre