Liigne seksuaalsus 11.04.16 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin teada, kas on olemas ka liigne seksuaalsus, seksisõltuvus või nümfomaania? Kas selline asi võib olla ohtlik ja kuidas ning kas on võimalik inimesel enda seksuaalset tahet alandada?

Mind ennast on hakanud häirima liigselt sagedased erektsioonid, soov kaks või enamgi korda päevas masturbeerida või partneriga vahekorras olla. Tihti on raskusi erektsioonist vabaneda ja tunnen vahel, et eneserahuldamine on just kui tüütu kohustus. Soovin, et oskaksin veidi paremini end vaos hoida. See muudaks elu tunduvalt lihtsamaks mu partnerile kui ka minule endale.

Kas see kõik on normaalne nähtus või tuleks probleemi juures pikemalt mõne arsti või psühholoogiga peatuda?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Astuge meestearsti juurest läbi. Kui raskused on erektsioonist vabaneda ja see segab, siis tasuks temaga arutada.